Czy istnieje skuteczna diagnostyka osteoporozy?

0
612

Jak zdiagnozować osteoporozę?Osteoporoza to choroba, która atakuje kości. Oznacza to, że masz kości cienkie i kruche, z dużą ilością otworów wewnątrz ich, jak gąbka. To sprawia, że łatwo je złamać. Osteoporoza może prowadzić do złamań kości (złamania), biodra, kręgosłupa i nadgarstka. Warto więc dowiedzieć się czym jest diagnostyka osteoporozy.

W tym temacie opowiada o osteoporozie, w tym o tym, jak jej zapobiegać, a także jak go zdiagnozować i leczyć. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak osteoporoza wpływa na mężczyzn patrz temat osteoporozy u mężczyzn.

Osteoporoza to choroba, która atakuje kości. Oznacza to, że masz kości, które są cienkie i kruche, z dużą ilością otworów wewnątrz nich, jak gąbka. To sprawia, że łatwo je złamać. Osteoporoza może prowadzić do złamań kości (złamania), biodra, kręgosłupa i nadgarstka.

Te złamania mogą być i może robić mu trudny dla ciebie, aby żyć na własną rękę. Osteoporoza dotyka miliony ludzi w podeszłym wieku. On zwykle uderza po 60 lat. To najczęściej występuje u kobiet, ale i u mężczyzn też.

W TYM ARTYKULE

Co powoduje osteoporozę? Czy diagnostyka osteoporozy jest skuteczna i możliwa?

Co powoduje osteoporozę?Jest to spowodowane brakiem trwałości lub gęstości kości. Z wiekiem kości stają się cieńsze. Ale niektóre rzeczy mogą sprawić, że bardziej prawdopodobnym mieć surowego wiotczenie kości osteoporoza.

Takie rzeczy są nazywane współczynnikami ryzyka:

 • Wiek, płeć i typ ciała
 • Twój wiek. Ryzyka idzie w górę, jak się starzeć.
 • Być kobietą, która przeżyła przekwitanie. Po menopauzy organizm wytwarza mniej estrogenów. Estrogen chroni organizm przed utratą masy kostnej.
 • Smukły korpus
 • Ryzyko rodzinnej historii
 • Twoja rodzinna przeszłość. Osteoporoza zwykle jest dziedziczona.
 • Twoja rasa. Ludzie europejskiego i azjatyckiego pochodzenia, najprawdopodobniej otrzymają osteoporoza.
 • Ryzyko stylu życia
 • Palenie
 • Za mało ćwiczeń siłowych
 • Pić zbyt dużo alkoholu
 • Za mało wapnia i witaminy D

Diagnostyka osteoporozy – Jakie są objawy?

Jakie są objawy?Osteoporoza może upłynąć bardzo dużo czasu, zanim go zauważysz. Czasami pierwszym objawem jest złamanie kości udowej, kręgosłupa i nadgarstka po uderzeniu lub upadku. W miarę jak choroba pogarsza się, u ciebie mogą być inne objawy, takie jak ból w plecach. Można zauważyć, że nie są tak wysokie, jak wcześniej, i że masz zgięty kręgosłup. Jak diagnozuje się osteoporoza? Lekarz zapyta o twoje objawy i przeprowadzi badanie. U ciebie może być również test, który mierzy grubość kości (badanie gęstości kości) i ryzyko złamania.

Jeśli badanie wykryje, że grubość twojej kości mniejsze niż normalne, ale nie osteoporoza, u ciebie może być niska gęstość kości (czasem zwana osteopenia). To jest mniej ciężki typ zapadnięcia kości. Ważne jest, aby znaleźć i taktować osteoporosis wcześniej, aby zapobiec kość przełamy. Specjaliści radzą, aby testować gęstość kości u kobiet w wieku 65 lat i starszych. Jeśli masz wyższe ryzyko złamań, lepiej rozpocząć test wcześniej.

Co daje nam skuteczna diagnostyka osteoporozy?

Jak wygląda leczenie osteoporozy?Leczenie osteoporozy obejmuje leki w celu zmniejszenia utraty kości i zwiększenie grubości kości. Medycyna również może dać ci ulgę od bólu spowodowanego złamań lub innymi zmianami w kościach. Ważne jest, aby uzyskać wystarczającej ilości wapnia i witaminy D i brać przepisane lekarstwo na choroby. Potrzebujesz wapnia i witaminy D, aby budować silne, zdrowe kości.

Można spowolnić osteoporoza nowych, zdrowych nawyków. Jeśli palisz, rzuć. Uzyskać wiele ćwiczeń. Chodzenie, bieganie, taniec, podnoszenie ciężarów mogą sprawić, że twoje kości silniejszy. Jeść zdrową mieszankę z produktów, które zawierają wapń i witaminę D. spróbuj jogurt, ser i mleko (wapnia). Jedz jajka, tłuste ryby i wzbogacone zboża (witamina D).

Wprowadzenie nawet niewielkich zmian w tym, jak jesz i ćwiczysz, wraz z przyjęciem leków, może pomóc zapobiec złamaną kość. Gdy masz osteoporozę pamiętaj o tym by przeprowadzić badanie, jakim jest diagnostyka osteoporozy, ważne jest, aby chronić się przed upadkiem. Zmniejsz ryzyko złamania kości, dokonując twój dom jest bezpieczniej.

Upewnij się, że w domu jest wystarczająco dużo światła. Usuń dywany i bałagan, które można się potknąć. Umieść solidne poręcze na schody. Spróbuj ćwiczenia w celu zwiększenia siły i równowagi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here